UMĚLÉ OPLODNĚNÍ

Nedaří se vám počít dítě přirozenou cestou? Naši lékaři pro vás najdou to nejúčinnější a nejsnadnější řešení, jak dosáhnout vysněného dítěte.

IUI

Intrauterinní inseminace (IUI) je jednou ze základních metod umělého oplodnění. Je první volbou léčby u párů, kterým se ani po roce pravidelného nechráněného pohlavního styku nepodařilo otěhotnět.
Týká se to hlavně párů, u kterých je příčinou nezdarů horší kvalita spermatu partnera či nepravidelná ovulace partnerky. Tento program je vhodný také pro pacientky s imunologickým faktorem neplodnosti.

Princip a základní informace o léčebné metodě IUI

Tato metoda je založena na usnadnění cesty spermií k vajíčku. Spermie se vyhnou nepříznivému vlivu prostředí pochvy a děložního čípku a rovněž se jim zkrátí doba nutná k dosažení vajíčka. 

V andrologické laboratoři se při zpracování spermatu partnera nebo dárce získá vzorek s co nejvyšším počtem kvalitních spermií. Následně je adekvátní dávka spermatu aplikována pomocí dlouhého tenkého katetru (o průměru 1,8 mm) přímo do dělohy ženy.

U všech vzorků spermatu je před IUI proveden spermiogram (SPG). Většinou se využívá čerstvě odebraných spermií partnera, ale je možné použít také spermie zamražené, popřípadě spermie dárce. Obvykle se současně přistupuje k hormonální stimulaci partnerky. Cílem stimulace před IUI je dozrání 1 až 2 folikulů. Stimulací se zvyšuje naděje na otěhotnění. Zákrok se podobá klasickému gynekologickému vyšetření. Je naprosto bezbolestný (není zapotřebí ani lokální anestezie) a je rychlý. 

Úspěšnost metody

V prvním cyklu léčby metodou IUI otěhotní 5 až 15 % žen. Úspěšnost závisí na věku ženy a s věkem klesá. Po 40. roku věku se již téměř neprovádí. Pokud po třech IUI cyklech nedojde k otěhotnění, doporučí lékař účinnější metodu – in vitro fertilizaci (IVF).

Naší snahou je Vaše spokojenost.

MUDr. Michael Kozumplík
Lékař, IVF specialista 

 

ZNAJÍ NÁS V 90 ZEMÍCH SVĚTA

Klinika REPROFIT patří v oboru reprodukční medicíny k evropské špičce. Vždy klademe důraz na poskytovanou péči a především váš komfort. Nejlepším hodnocením naší práce jsou proto vzkazy od spokojených rodičů z celého světa.

Běžně komunikujeme v 8 jazycích. Provedeme vás celým léčebným cyklem. Vyřídíme s vámi potřebnou administrativu. Pokud budete chtít, doporučíme ubytování. Vždy vám budeme nablízku a nápomocni.