PharmDr. Zuzana Holubcová, Ph.D. získala ocenění L´oreal-UNESCO Pro ženy ve vědě

Vedoucí našeho R&D oddělení embryoložka PharmDr. Zuzana Holubcová, Ph.D. získala prestižní ocenění L´Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě. Doktorka Holubcová se ve svém projektu, za který ocenění získala, zabývá dosud příliš neprobádanou oblastí reprodukce - rozdělováním počtu chromozomů v lidském vajíčku. Její výzkum má velký význam pro budoucnost reprodukční medicíny. Problémem, se kterým se lékaři při umělém oplodnění musejí často potýkat, je, že přímo úměrně k věku ženy narůstá počet vajíček s nesprávným počtem chromozomů. Embrya vzniklá z těchto vajíček jsou náchylnější ke genetickým poruchám a potratům. Holubcová se detailně zabývala příčinou tohoto úkazu. Výsledkem byla studie ukazující podrobný vývoj vajíčka. „Předložená studie v širším kontextu poskytne znalosti, které mohou pomoci při rozvoji prevence a možného léčení ženské neplodnosti,“ vysvětlila Holubcová.
 

ZNAJÍ NÁS V 90 ZEMÍCH SVĚTA

Klinika REPROFIT patří v oboru reprodukční medicíny k evropské špičce. Vždy klademe důraz na poskytovanou péči a především váš komfort. Nejlepším hodnocením naší práce jsou proto vzkazy od spokojených rodičů z celého světa.

Běžně komunikujeme v 8 jazycích. Provedeme vás celým léčebným cyklem. Vyřídíme s vámi potřebnou administrativu. Pokud budete chtít, doporučíme ubytování. Vždy vám budeme nablízku a nápomocni.