Novinky

Den otevřených dveří na klinice Reprofit v Brně 

 

10.6.2017

Rozhodnutí, kde podstoupit léčbu neplodnosti, patří mezi nejdůležitější. Pro všechny páry, které řeší tento problém, proto každoročně pořádáme dny otevřených dveří. Letos si prostory kliniky přijelo prohlédnout rekordní počet návštěvníků. Laboratoře, sály a ambulance si prohlédlo třicet párů nejen z České republiky, ale také ze zahraničí.

Kromě prostor kliniky měly páry možnost seznámit se také s lékaři. Návštěvníkům byli k dispozici Andrea Straková, Tomáš Bagócsi a Pavel Otevřel. Zájemcům poskytli zdravotní konzultace. Páry od nás dostaly poukaz na spermiogram.

DaWia Matcher Systém - kontrola identifikace při práci v laboratoři

DaWia Matcher systém

1.6.2017

Na našich klinikách v Brně a Ostravě jsme zavedli nový bezpečnostní systém DaWia Matcher (Digital Witness Autorization). Ten dohlíží na práci všech pracovníků, kteří přijdou do kontaktu se spermiemi, vajíčky a embryi. Systém zajišťuje bezchybnost v procesu léčby a má za úkol předejít případným lidským selháním.

DaWia Matcher systém kontroluje jak pracovníky, tak vzorky. Zaměstnanec před každou manipulací se vzorkem pomocí skeneru a čárového kódu překontroluje, zda vybral ten správný. Druhá funkce spočívá ve sledování, kdo s čím a kdy manipuloval. Každý úkon na pracovišti je tak nyní díky systému monitorován a záznamy se uchovávají. DaWia také upozorní na každý případný nestandardní postup se vzroky.PharmDr. Zuzana Holubcová, Ph.D. získala ocenění L´oreal-UNESCO Pro ženy ve vědě 

 

7.6.2017

Vedoucí našeho R&D oddělení embryoložka PharmDr. Zuzana Holubcová, Ph.D. získala prestižní ocenění L´Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě. Doktorka Holubcová se ve svém projektu, za který ocenění získala, zabývá dosud příliš neprobádanou oblastí reprodukce - rozdělováním počtu chromozomů v lidském vajíčku. Její výzkum má velký význam pro budoucnost reprodukční medicíny.

Problémem, se kterým se lékaři při umělém oplodnění musejí často potýkat, je, že přímo úměrně k věku ženy narůstá počet vajíček s nesprávným počtem chromozomů. Embrya vzniklá z těchto vajíček jsou náchylnější ke genetickým poruchám a potratům. Holubcová se detailně zabývala příčinou tohoto úkazu. Výsledkem byla studie ukazující podrobný vývoj vajíčka. „Předložená studie v širším kontextu poskytne znalosti, které mohou pomoci při rozvoji prevence a možného léčení ženské neplodnosti,“ vysvětlila Holubcová.


Zajímají vás další informace? Zeptejte se nás.
Podívejte se, jakých výsledků dosahujeme v léčbě neplodnosti.
 

ZNAJÍ NÁS V 90 ZEMÍCH SVĚTA

Klinika REPROFIT patří v oboru reprodukční medicíny k evropské špičce. Vždy klademe důraz na poskytovanou péči a především váš komfort. Nejlepším hodnocením naší práce jsou proto vzkazy od spokojených rodičů z celého světa.

Běžně komunikujeme v 8 jazycích. Provedeme vás celým léčebným cyklem. Vyřídíme s vámi potřebnou administrativu. Pokud budete chtít, doporučíme ubytování. Vždy vám budeme nablízku a nápomocni.
PRO ZAHRANIČNÍ KLIENTY  KLINIKA NA MAPĚ