LÉČBA IVF

V léčbě IVF máme vysokou úspěšnost. Tato metoda pomohla mnoha neplodným párům naplnit jejich touhu stát se rodiči.

Postup při léčbě IVF

 

 
 

Máte-li dotaz, chcete se objednat na konzultaci nebo máte už rovnou zájem o léčbu na naší klinice, kontaktujte nás.
který obsahuje základní údaje o Vás a partnerovi, historii Vaší léčby. V případě nejasností se nás neváhejte na cokoliv zeptat. Je také možné se objednat na schůzku s lékařem, který se v rámci 30 až 60 minutové konzultace seznámí s Vaším zdravotním stavem, průběhem Vaší předchozí léčby a navrhne Vám optimální řešení. Pokud je to nutné, navrhne Vám provedení některých doplňujících vyšetření. Vždy se snažíme nalézt co nejbližší možný termín pro léčbu dle Vašeho přání.
Abychom maximalizovali šanci na úspěch léčby a zároveň zajistili co nejbezpečnější průběh léčby, je v některých případech třeba provést doplňující vyšetření. Mohou Vám být doporučeny odběry krve (např. genetická, imunologická a nebo hematologická vyšetření), případně vyšetření dutiny děložní (hysteroskopie) nebo vyšetření prsů (mamografie). Některá vyšetření muže i vyšetření ženy můžeme provést na naší klinice, případně Vám vystavíme doporučení k vyšetření v místě Vašeho bydliště.
Na základě doporučení lékaře se rozhodnete pro léčbu, která Vám nejvíce vyhovuje. Léčbu je většinou možno naplánovat od nejbližší menstruace. Obdržíte poučení o léčbě i formuláře žádosti o léčbu a souhlasu s léčbou, které musí oba partneři podepsat a přinést či zaslat na kliniku. Žádost o léčbu nesmí být starší, než 180 dní do provedení embryotransferu. Vyžadován je podpis obou partnerů a ověření podpisu podle platného ID dokladu. Nutno přiložit fotokopie ID dokladů. Pokud podepíšete listiny osobně na klinice, bude ověření podpisů provedeno u nás.
Pokud má pacientka nárok na úhradu léčby pojišťovnou, je třeba s předstihem požádat o schválení léčby revizním lékařem příslušné pojišťovny. Příslušné administrativní kroky zařídíme my. Léčba bývá schválena většinou do 3 týdnů. I v případě, kdy cyklus hradí pojišťovna, je dobré seznámit se s ceníkem a případnými doplatky.
Po odsouhlasení termínu léčby budete vyzvána lékařem nebo Vaším koordinátorem ke sdělení informací potřebných k vytvoření léčebného plánu (datum posledních měsíčků a datum, kdy čekáte další). Poté Vám lékař vypracuje podrobný protokol Vaší léčby, který Vám zašleme emailem nebo Vám bude předán při osobní konzultaci. Protokol bude zaslán pouze v případě podepsané žádosti o léčbu a souhlasu s léčbou.
Společně s protokolem Vám předáme léky potřebné k léčbě.
Po 5 až 6 dnech užívání léků budete objednána na ultrazvukové vyšetření. Podle odpovědi vaječníků na stimulaci navrhne lékař úpravu dávkování léků a ve většině případů bude již možné stanovit vhodný den odběru vajíček.
V den odběru vajíček se musí dostavit i Váš partner k odběru spermatu a k odběru krve na vyloučení infekčních onemocnění (nebylo-li sperma zamraženo předem nebo nepoužíváte-li spermie dárce). Bude také provedena závěrečná kontrola potřebných souhlasů s léčbou. Pokud nebudou k dispozici souhlasy obou partnerů dle platné legislativy, nebude provedeno oplození.
V den odběru vajíček nebo nejpozději následující den začnete užívat gestagení hormony. Tento lék budete užívat minimálně do provedení těhotenského testu.
Po oplození vajíček probíhá několikadenní kultivace embryí v inkubátorech. Na naší klinice doporučujeme k výběru nejkvalitnějších embryí pro transfer prodlouženou kultivaci, která trvá 5 až 6 dní.
12 PGD  
Je-li naplánována preimplantační diagnostika, probíhá odběr vzorků z embrya pátý den kultivace.
Embryotransfer se provádí obvykle ve třetím nebo v pátém dni kultivace. Před embryotransferem budete konzultovat s lékařem kvalitu Vašich embryí a domluvíte se rovněž na počtu embryí vhodných k transferu. Zavádíme obvykle jedno, popř. maximálně dvě embrya. Zbývající kvalitní embrya doporučujeme zamrazit. Po transferu odcházíte domů za 30 až 60 minut.
Na naší klinice mrazíme pouze kvalitní embrya, která mají dostatečný implantační potenciál a mohou představovat reálnou šanci na budoucí úspěšný kryoembryotransfer. Zbývající embrya se nemrazí.
15 Platba  
Po provedení embryotransferu jste vyzváni k úhradě léčby. Platbu je možno provést hotově i platební kartou.
Datum těhotenského testu je stanoveno na 12. až 14. den po provedeném embryotransferu.
 

ZNAJÍ NÁS V 90 ZEMÍCH SVĚTA

Klinika REPROFIT patří v oboru reprodukční medicíny k evropské špičce. Vždy klademe důraz na poskytovanou péči a především váš komfort. Nejlepším hodnocením naší práce jsou proto vzkazy od spokojených rodičů z celého světa.

Běžně komunikujeme v 8 jazycích. Provedeme vás celým léčebným cyklem. Vyřídíme s vámi potřebnou administrativu. Pokud budete chtít, doporučíme ubytování. Vždy vám budeme nablízku a nápomocni.