Laboratorní metody

Na základě výsledků vyšetření vám doporučíme nejmodernější metody, které mohou zvýšit šanci na početí a zkrátit tak vaši cestu k vytouženému dítěti.

None

IVF - Klasické umělé oplodnění

Klasické umělé oplodnění je vhodné pro páry s dobrým spermiogramem a dostatečným počtem vajíček. Po odběru vajíček jsou k vajíčku za ideálních podmínek, podobným podmínkám v lidském těle, přidány v laboratoři zpracované spermie partnera. Za 24 hodin embryolog pod mikroskopem kontroluje, zda došlo k oplození. Úspěšnost oplození se pohybuje mezi 50 - 70 % v závislosti na kvalitě spermií a vajíček.

ICSI

Intracytomplazmatická injekce spermie do vajíčka je mikromanipulační metoda, kdy je do každého vajíčka přenesena jedna spermie. ICSI se provádí na speciálním přístroji - mikromanipulátoru. Úspěšnost oplození dosahuje až 90 %.

Tato metoda je vhodná pro páry se špatnou kvalitou spermií nebo u párů, kde se od ženy získal nízký počet vajíček. U některých párů (těžká porucha spermatogeneze) je užití této metody nevyhnutelné. Princip metody ICSI, tedy výběr jak spermie, tak vajíčka, významně zvyšuje pravděpodobnost vzniku kvalitního embrya oproti klasickému umělému oplodnění.

PICSI

PICSI je modifikace metody ICSI, při které se k oplodnění používají pouze zralé spermie, které jsou specificky selektovány (vybrány) vazbou na gel hyaluronanu. Hyaluronan je látka, která obklopuje vajíčko a podílí se na vazbě vajíčko - spermie. Tuto vazbu vykazují pouze zralé spermie, u kterých byl prokázán výrazně nižší výskyt chromozomálních anomálií.

MFSS

Při přirozeném oplození v těle partnerky dochází k  výběru spermie, která musí prokázat svou kvalitu mimo jiné i průchodem přes mikroskopické překážky ve vejcovodech. Tento přirozený proces může být v laboratoři napodoben použitím mikrofluidní separace spermií. Spermie v ejakulátu jsou při této metodě umístěny na speciální čip a přes mikrokanálky samovolně prostupují do oplozovacího média. Pomocí této metody je možné získat z ejakulátu spermie velmi šetrně, aniž by byly zatíženy dalšími laboratorními postupy nutnými ke zpracování ejakulátu. Díky selekci přes mikroskopické kanálky máme větší šanci získat kvalitní spermie, zejména s nepoškozenou DNA. Získané spermie jsou následně použity pro oplození vajíček.

MFSS se provádí zejména u párů s diagnostikovanou zvýšenou fragmentací DNA spermií, se zástavou vývoje embryí v předchozích cyklech, s opakovanými potraty nebo embryotransfery bez implantace embrya a v případě vyššího věku ženy.

MACS

Spermie určené k řízenému zániku nesou ve své membráně speciální znak. Během zpracování metodou MACS se na tento znak navážou kovové částice, které jsou následně zachyceny pomocí magnetu. Tím se zachytí a odstraní i spermie určené k zániku. Díky metodě MACS máme větší šanci získat kvalitní spermie, zejména s nepoškozenou DNA. Získané spermie jsou následně použity pro oplození vajíček.

Tato metoda je vhodná pro páry s diagnostikovanou zvýšenou fragmentací DNA spermií, se zástavou vývoje embryí v předchozích cyklech, s opakovanými potraty nebo embryotransfery bez implantace embrya a v případě vyššího věku ženy.

Aktivace spermií pomocí Teofylinu

Výzkum ukazuje, že nepohyblivá spermie ještě nemusí být mrtvá. Jako první klinika v ČR jsme zavedli do praxe metodu, díky které umíme živé spermie od mrtvých odlišit. Teofylin - běžně používané léčivo podobné kofeinu nám umožňuje nepohyblivé, zdánlivě mrtvé spermie rozhýbat a vhodné spermie pak použít pro oplození vajíčka metodou ICSI.

TESE

Při opakovaně potvrzené azoospermii (absence jakýchkoliv spermií v ejakulátu) je v některých případech možné získat spermie chirurgickým způsobem pomocí techniky TESE (Testicular Sperm Extraction), při které je chirurgicky odebrán malý kousek tkáně z varlete. Materiál je následně zpracován, a v případě, že se spermie získají, lze je použít pro metodu oplození ICSI.

Jen to, co opravdu potřebujete, abyste otěhotněla

None

IVF s vlastními vajíčky

Neplodnost trápí velké množství párů. Víme, jak pomoci.

None

IVF s darovanými vajíčky

Na léčbu s darovanými vajíčky se specializujeme od samotného založení kliniky. Díky rozsáhlé databázi dárkyň můžeme vybrat tu nejvhodnější pro vás.

None

IVF s darovanými embryi

Díky propracovanému programu darovaných vajíček, máme jedinečnou možnost nabídnout neplodným párům také léčbu darovanými embryi.

None

První krok k rodičovství z pohodlí domova

Naši lékaři jsou tu pro vás i on-line. Konzultace poskytujeme zdarma, objednáme vás bez čekání a nutnosti předložení žádanky.

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

template-contact_form-empty_input-error
template-contact_form-empty_input-error
template-contact_form-empty_input-error
Max počet znaků 500

Naše kliniky

None

Reprofit Brno

cs en fr sk de it ro pl hu
Více info
None

Reprofit Ostrava

cs en pl
Více info
None

Reprofit Bratislava

en sk hu
Více info
None

Reprofit Martin

en sk
Více info