Intrauterinní inseminace (IUI)

Je určena párům, kterým se dlouhodobě nedaří otěhotnět přirozenou cestou i přes prokázanou ovulaci u ženy. Příčinou může být mírně zhoršená kvalita spermatu, snížená prostupnost děložního hrdla u ženy, lehčí forma endometriózy, nebo například imunologický faktor neplodnosti.

None

Princip a základní informace o léčebné metodě IUI

Tato metoda je založena na usnadnění cesty spermií k vajíčku. Spermie se vyhnou nepříznivému vlivu prostředí pochvy a děložního čípku a rovněž se jim zkrátí doba nutná k dosažení vajíčka.

V andrologické laboratoři se při zpracování spermatu partnera nebo dárce získá vzorek s co nejvyšším počtem kvalitních spermií. Následně je adekvátní dávka spermatu aplikována pomocí tenkého katetru (o průměru 1,8 mm) přímo do dělohy ženy.

U všech vzorků spermatu je před IUI proveden spermiogram (SPG). Většinou se využívá čerstvě odebraných spermií partnera, ale je možné použít také spermie zamražené, popřípadě spermie dárce. Obvykle se současně přistupuje k hormonální stimulaci partnerky. Cílem stimulace před IUI je dozrání 1 až 2 folikulů. Stimulací se zvyšuje naděje na otěhotnění. Zákrok se podobá klasickému gynekologickému vyšetření. Je naprosto bezbolestný (není zapotřebí ani lokální anestezie) a je rychlý.

Úspěšnost metody

V prvním cyklu léčby metodou IUI otěhotní 5 až 15 % žen. Úspěšnost závisí na věku ženy a s věkem klesá. Po 40. roku věku se již téměř neprovádí. Pokud po třech IUI cyklech nedojde k otěhotnění, doporučí lékař účinnější metodu – in vitro fertilizaci (IVF).

Další možnosti léčby

None

IVF s vlastními vajíčky

Neplodnost trápí velké množství párů. Víme, jak pomoci.

None

IVF s darovanými vajíčky

Na léčbu s darovanými vajíčky se specializujeme od samotného založení kliniky. Díky rozsáhlé databázi dárkyň můžeme vybrat tu nejvhodnější pro vás.

None

IVF s darovanými embryi

Díky propracovanému programu darovaných vajíček, máme jedinečnou možnost nabídnout neplodným párům také léčbu darovanými embryi.

None

První krok k rodičovství z pohodlí domova

Naši lékaři jsou tu pro vás i on-line. Konzultace poskytujeme zdarma, objednáme vás bez čekání a nutnosti předložení žádanky.

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Prosím vyplňte
Prosím vyplňte
Prosím vyplňte
Prosím vyplňte
Max počet znaků 500

Naše kliniky

None

Reprofit Brno

cs en fr sk de it ro pl hu
Více info
None

Reprofit Ostrava

cs en pl
Více info
None

Reprofit Bratislava

en sk hu
Více info
None

Reprofit Martin

en sk
Více info