Časté dotazy


Kdo doporučí provedení PGD/PGT-A? 
Při každé genetické konzultaci páru, který potenciálně čeká IVF, je třeba posoudit, zda jsou splněna kritéria k provedení PGD/PGT-A. K vyšetření embryí musí být ze zákona vždy doporučení od klinického genetika a písemný souhlas obou partnerů.

Jsou metody PGD/PGT-A hrazeny ze zdravotního pojištění?
Pokud vyšetření PGD/PGT-A  klinický genetik indikuje na základě kritérií uvedených v Doporučení Společnosti lékařské genetiky a genomiky ČLS JEP, z.s., je test hrazen ze zdravotního pojištění, a to i v případě, že IVF cyklus ze ZP hrazen není (ženy nad 39 let, pár s vyčerpaným počtem hrazených cyklů). Páry hradí pouze některé mikromanipulační techniky v rámci IVF nehrazené ze ZP (např. nadstandardní metody oplodnění vajíčka – ICSI, PICSI, prodlouženou kultivaci embryí).

Pokud o  PGT-A  žádá pár, který nesplňuje kritéria, může klinický genetik PGT-A indikovat, ale zaplatí plnou cenu jako ostatní samoplátci dle ceníku.

 

ZNAJÍ NÁS V 90 ZEMÍCH SVĚTA

Klinika REPROFIT patří v oboru reprodukční medicíny k evropské špičce. Vždy klademe důraz na poskytovanou péči a především váš komfort. Nejlepším hodnocením naší práce jsou proto vzkazy od spokojených rodičů z celého světa.

Běžně komunikujeme v 8 jazycích. Provedeme vás celým léčebným cyklem. Vyřídíme s vámi potřebnou administrativu. Pokud budete chtít, doporučíme ubytování. Vždy vám budeme nablízku a nápomocni.